środa, 2 grudnia 2015

Recenzja ~ Gregor i niedokończona przepowiednia - Suzanne Collins

Hej!
Przychodzę dzisiaj do was z recenzją na świeżo właśnie co skończonej książki autorki bestsellerowej trylogii "Igrzyska śmierci" Suzanne Collins a mianowicie pierwszej części Kronik podziemia, czyli "Gregor i niedokończona przepowiednia". Zapraszam na recenzję!:)


Tytuł: " Gregor i niedokończona przepowiednia"
Seria: Kroniki podziemia 1
Oryginalny tytuł: "Gregor the Overlander. Book One of the Underland Chronicles."
Wydawnictwo: IUVI
Tłumaczenie: Dorota Dziewońska
Liczba stron: 341
Cena  z okładki: 34,90zł


 Fabuła
Akcję opowieści zaczynamy w momencie gdy pewien przeciętny nastolatek imieniem Gregor wpada całkowicie przypadkowo  przez kratkę wentylacyjną wraz ze swoją małą siostrzyczką Botką do tajemniczej krainy zwanej Podziemiem. Cała fabuła książki jest niesamowicie magiczna i opiera się na  podróżach Gregora i Botki w zupełnie nowym świecie, próbie odnalezienia swojego taty i poradzeniu sobie z niedokończoną przepowiednią. Powiem tyle.... łał. To co się w tej książce dzieje, to ile jest w niej cudownych stworzeń, zupełnie nowych miejsc i sytuacji o których się nikomu nawet nie śniło to jest BOSKIE! Tak właściwie nie wiem co mam wam więcej powiedzieć, żeby w żadnym wypadku nie popsuć wam zabawy z tą książką. Trzeba to przeczytać, żeby wiedzieć o czym mówie.
 
Ocena : 5/5
 
Oprawa wizualna
Okładka jest śliczna co widać na pierwszy rzut oka. Na pewno jest w niej mnóstwo różnych detali i szczególików, które cieszą oko. Strasznie mi się podoba również to, że po zakończeniu ostatniego rozdziału jest pewien dodatek dla naziemnych w którym możemy przeczytać odpowiedzi na pytania zadawane pani Collins, Stwórz własne podziemie, obrzydliwe stworzenia i szyfr Botki co jest świetnym urozmaiceniem. ♥
 
Ocena: 5/5
 
 
Bohaterowie
Uwielbiam wszystkich po równo. Zarówno tych głównych jak Gregor i Botka ale również pobocznych lub drugoplanowych jak Luksa, Vikus, Ripred lub nietoperzy ♥ Są strasznie przemili :)

Ocena : 5/5


Styl autorki
Tutaj to tak właściwie praktycznie w ogóle nie muszę się rozpisywać za długo. Każdy kto czytał Igrzyska śmierci wie że autorka pisze cudownie i tak, że nie da się oderwać od lektury. Wiadomo :D A to zakończenie... UGH trzeba kupić następną część i przeczytać bo nie da się wytrzymać. Naprawdę? w takim momencie ? :D

Ocena : 5/5

Ocena ogólna : 20/20♥
Podsumowując:
*książka jest świetna jak każda Suzanne Collins ♥
*czyta się ją strasznie szybko i przyjemnie
* polecam z całego serduszka
*UWAGA! Po przeczytaniu jej trzeba będzie się zaopatrzyć w kolejną część :)
 
 
Za możliwość przeczytania jej z całego serduszka dziękuje cudownemu Wydawnictwu IUVI ♥ Dziękuję :)
 
 
 
 
Recenzja jest również na :
 


 

4 komentarze :

  1. Uwielbiam autorkę za "Igrzyska śmierci" więc i po tę książkę sięgnę z czystą przyjemnością ;)!
    Pozdrawiam ciepło!

    wirtualnaksiazka

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem, czy nie czytanie Suzanne Collins to wstyd, ale nie czytałem niestety :(

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka