wtorek, 5 stycznia 2016

Recenzja: "Gregor i przepowiednia zagłady" - Suzanne Collins

Hej!
Jako iż powrót do szkoły i powtórne przystosowanie się do codziennej, mało ciekawej rutyny musiały nadejść, to postanowiłam, że umilę sobie ten czas książką. Wybór padł na drugi tom "Kronik podziemia", które dostałam od Wydawnictwa IUVI, za co bardzo dziękuję ♥
( jeśli nie czytałaś pierwszego tomu, a masz ochotę przeczytać moją recenzję Zapraszam : Recenzja pierwszego tomu  )

Od chwili, gdy Gregor przypadkiem trafił do niezwykłej krainy pod Nowym Jorkiem, minęło kilka miesięcy. Chłopiec poprzysiągł sobie, że nigdy tam nie wróci. Zdążył już nawet przyzwyczaić się do swojej codziennej rutyny w rodzinnym domu. W chwili, gdy pojawił się w swoich drzwiach, razem ze swoim zaginionym tatą wiele rzeczy się zmieniło. Zaczęło brakować pieniędzy na leki, utrzymanie rodziny i kupienie prezentów, bo jakby nie patrzeć święta Bożego Narodzenia zbliżały się wielkimi krokami.

Kiedy Podziemni potrzebują pomocy - w związku z kolejną przepowiednią, a potrzebny jest im do tego Gregor postanawiają porwać Botkę. W Przepowiedni Zagłady napisane jest tym razem o złowieszczym białym szczurze imieniem Mortifer. Gregor podejmuje wyzwanie i wraz z nietoperzem Aresem oraz księżniczką Luksą wyrusza na poszukiwanie Mortifera. Znajdzie się w sytuacjach, którego go wzruszą, załamią, ucieszą  w pewnym stopniu a nawet gdy zagrożone będzie to, co jest dla niego najważniejsze. Będzie musiał stanąć oko w oko z decyzjami od których zależeć będzie los Podziemia.

Książka "Gregor i przepowiednia zagłady" to naprawdę warta i zdecydowanie dorównująca pierwszej części kontynuacja. Oby dwie książki czyta się bardzo szybko. Co do wyglądu okładka jest prześliczna a o stylu autorki nie muszę wspominać :D Każdy kto czytał chociażby "Igrzyska Śmierci" wie o czym mówię, ale jeżeli ktoś nie czytał to powiem tyle, że styl bardzo mi się podoba. Jest kilka śmiesznych momentów, ale i także wzruszających.
Naprawdę warty uwagi cykl, tym bardziej, że już w tym miesiącu wychodzi trzeci tom, na który oczywiście czekam :D

Ocena końcowa : 18/20

Za książkę dziękuje Wydawnictwu IUVI ♥
 
Recenzja jest również na :
 
Czytaliście już pierwszy tom ?
 
Już niebawem na blogu :
                                   
Kryminalnie #1 Recenzja : "Ekspozycja" - Remigiusz mróz

3 komentarze :

 1. Okładka tak bardzo zachęcająca tak się borykam bo jakoś takie klimaty czytelnicze nie należą do moich ulubieńców ale chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładki zachęcają... i to bardzo, ale jakoś nie jestem przekonana do tematyki tej książki...
  Może kiedyś ;)

  Czekam na recenzję "Ekspozycji" ;D

  rozczytanyczlowiek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka