wtorek, 2 lutego 2016

Cytaty z książek - # 1

Hej!
Witam was po dość długiej przerwie za którą was strasznie przepraszam, ale była ona spowodowana tym, że nie miałam co na tego bloga wstawić, ponieważ miała być recenzja "Akademii Pennyroyal", która się pojawi aczkolwiek jest ona opóźniona moim brakiem czasu na czytanie i sporym leniem. Nie wiem czemu, ale im więcej czasu mam, tym mniej chce mi się czytać :D
Dzisiaj przychodzę do was ze strasznie spontanicznym postem, a mianowicie z pierwszą częścią serii "cytaty z książek".
Czemu w ogóle takie coś pisze ?
Nie wiem jak wy, ale ja kocham zaznaczać w książkach cytaty i później do nich wracać. Strasznie mi się to podoba.*.* Dlatego dzisiaj obrzucę was porcją moich cytatów z książek :)

"Tutaj mamy do czynienia z tajemnicą, która pobudza wyobraźnię. Tam, gdzie nie ma wyobraźni, nie ma strachu" Studium w Szkarłacie 36 str.


"Ukazano tu samo sedno ich relacji: jak się kochają i jak dbają o siebie nawzajem (...). Nie rozmawiają o swoich uczuciach, ale w tej scenie John może wyznać wszystko Irene, myśląc, że Sherlocka tam nie ma. To takie cudownie brytyjskie, gdy wszystko pozostaje niedopowiedziane, a miłość jest subtelna i pełna niuansów"
Czas zmian : Benedict Cumberbatch 124 str.

"Ale cóż to za cudowne przedsięwzięcie, pomyślał. Duchowy seks klub. Ludzie płacili, by pieprzyć się anonimowo i czuć się przy tym, jakby robili coś oświeconego." Dzieci gniewu 114 str.

"Uświadamiam sobie, że nigdy należycie nie doceniałam wspaniałości, jaką jest papier toaletowy. Następnym razem, kiedy mama poprosi mnie o kupienie wielkiej paki papieru, uczynię to z dumą." Ogień i woda 76 str.

"Czuje lekko metaliczny zapach świeżej ziemi. To orzeźwiający powiew, zwłaszcza że jedynym, co miałam okazję wąchać przez ostatnie dni, był odór niemytych ciał. Głównie mojego własnego. Wyjątkowo podniecające." Ogień i woda 331 str.


"Bywa, że gdy ludzie proszą cię o pełne wyjaśnienie, ty doskonale wiesz, że tak naprawdę oczekują czegoś całkiem innego"
Wszechświat kontra Alex Woods 21 str.

"Oto pierwsza rzecz, jakiej nauczyłem się  tamtego dnia: to, co wiesz o innych ludziach, jest zaledwie ułamkiem prawdy."
 Wszechświat kontra Alex Woods 122 str.

"Pogrzeby nie są dla zmarłych - są dla żywych."
Wszechświat kontra Alex Woods 202 str.

"Liczę na najlepsze, przygotowany na najgorsze."
Wszechświat kontra Alex Woods 269 str.

"Śmierć to najprostsza rzecz na świecie. Tylko umieranie jest okropne." Wszechświat kontra Alex Woods 308

" - Więc recenzujesz książki i nie dostajesz za to kasy, jeśli ktoś kupi książkę zachęcony twoją recenzją?
- Nie recenzuję, żeby dostać kasę (...) ja to lubię. Kocham czytać książki i uwielbiam o nich mówić." Obsydian 79 str.

To tyle na dzisiaj. Który wam się najbardziej podobał? Jeżeli zachęciłam was do którejkolwiek książki to spokojnie znajdziecie u mnie na blogu recenzję każdej z nich :)

Papa ♥6 komentarzy :

 1. Szkoda, że nie ma więcej z obsydianu :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie na pewno więcej w następnej odsłonie :)♥

   Usuń
 2. Fajny wybór. A "Wszechświat..." czytałem i to faktycznie kopalnia dobrych cytatów.

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne cytaty, niektóre zabawne, niektóre poruszające... niesamowicie zachęciłaś mnie do przeczytania powieść o Aleksie, widzę, że to kopalnia ciekawych sentencji ;)
  Zapraszam do mnie na nową recenzję!

  OdpowiedzUsuń
 4. Z przyjemnością czytałam te cycaty bardzo fajny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka