sobota, 27 maja 2017

#6 powodów... Dla których warto polubić książkoholika
Hej!
Witam was w pierwszym poście z serii #6 powodów... która będzie się pojawiać jak nie będę miała co dla was wstawiać. Dzisiaj wpadłam na pomysł, że napiszę o 6 powodach dla których warto polubić, czy zaprzyjaźnić się z książkoholikiem. Na ten moment nie mam aż tylu pomysłów, ale mam nadzieję, że mi jakieś do głowy wpadną  w trakcie!1.BRAK TWOJEGO CZASU

Jeżeli jesteś zabiegany i boisz się, że nie będziesz miał czasu na spędzanie wszystkich wolnych popołudni i weekendów, co mogłoby skutkować pokłóceniem się... To nieważne! Książkoholik zawsze znajdzie sobie czas i zagospodaruje go sobie w domowym zaciszu a przy tym nie obrazi się bo hej! Dodatkowy czas na czytanie książki nie jest straconym czasem, a wyjść z tej samotności może kiedy indziej... albo i nie. 

 2. BRAK POMYSŁU NA PREZENT
 
Ja mimo, że sama jestem zapalonym czytelnikiem to jednak nie mam innych znajomych ((lub potencjalnych przyjaciół)) którzy czytają, dlatego gdy nadchodzi ten "cudowny" dzień w roku kiedy to ktoś obchodzi urodziny, ja za to wiem, że dzień przed albo i wcześniej będę się snuć jak cień w poszukiwaniu idealnego prezentu a jak na złość albo nic nie będzie albo całą moją kreatywność szlak trafi. Dlatego też wybierając sobie kogoś, kto czyta książki oczywistą sprawą jest, że wystarczy kupić temu komuś książkę, a on będzie tobie dozgonnie wdzięczny.

3.CYTATY NA RÓŻNORAKIE OKAZJE


Potrzebujesz cytatu, bo chcesz go wpisać na jakąś kartkę z życzeniami, albo pod zdjęcie na portalach typu Instagram albo Facebook? Spokojna głowa. Masz kogoś do kogo możesz się zwrócić pod nosem. Cytaty o miłości? No pewnie. O życiu i przyjaźni? HALO szanujmy się. Bez takich ani rusz! Jestem pewna, że twój ((potencjalny)) przyjaciel lub chociaż kolega zrozumie i rzuci jakimś cytatem (( albo 100 cytatów)) lub da zeszyt z wypisanymi cytatami ciągnącymi się przez przynajmniej kilkanaście stron.

4.JESTEŚ TYPEM ROMANTYKA? NA TO TEŻ JEST RADA!

Jesteś typem romantyka? Uwielbiasz shipować ludzi czy to sławne osoby czy z jakiś filmów i seriali? Żyjesz tylko tym a i tak brakuje ci czegoś nowego? Twój znajomy/przyjaciel będzie miał miliony MILIONY shipów. Co najmniej po jednym z jakiejś książki a zdarzy się czasem tak, że i kilka. Co za tym idzie... będzie miał mnóstwo idealnych facetów o których marzy każda kobieta i ty możesz się o nich dowiedzieć. Poznać ich relacje i słuchać o nich godzinami. Czyż to nie cudowne?

5.CIĄGŁE TEMATY DO ROZMÓW... PRZYNAJMNIEJ Z JEGO STRONY


Lubisz ciekawe rozmowy? Jesteś typem słuchacza? Albo nudzą cię "przyziemne" tematy, które w kółko się powtarzają a praktycznie każda rozmowa zaczyna się od "Jest dzisiaj jakiś sprawdzian?", "Umiesz coś", "Co masz na obiad?", "Ej widziałaś jak ona..." ? Nałogowy czytelnik, jak chociażby dasz znak, że masz ochotę pogadać o przeczytanych książkach będzie nawijał jak katarynka przez następne kilka godzin.

6. PO TYM WSZYSTKIM MASZ DOŚĆ CIĄGŁEGO GADANIA O KSIĄŻKACH? JEST NA TO SPOSÓB!

Przeszedłeś już wszystkie 5 powodów i masz dość gadania o książkach i przy każdym temacie robisz wszystko, żeby wymyślić jakieś inne zajęcie? Potrzebujesz chwilę przerwy? Jest niewielkie prawdopodobieństwo na to, że akurat złoży się tak, że przeczyta cudowną książkę, albo taką, której zakończenie wbije ją w fotel (poleć jej Remigiusza Mroza xD)albo zakończy swoją ukochaną i będzie męczyć ją zjawisko nazywane - kacem książkowym. Jeżeli tak się stanie i zauważysz u niej objawy takie jak małomówność, przybicie albo rozgoryczenie a niekiedy gniew - wiedz, że masz ją z głowy na kolejny tydzień.
A poprawić jej humor też nie jest trudno. Wystarczy kupić jej książkę albo zabrać ją do księgarni!

Także to tyle. Jak widzicie same plusy!
 Zaczytanego wieczora i niedzieli!


5 komentarzy :

 1. Ojacie! Jakie to jest prawdziwe (a te nawiasy mordują po prostu (jak Mróz psychikę osób czytających jego książki) XD)! :D
  Świetne wykonanie, i w ogóle cały pomysł na wpis! ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha jaki fajny post. :D Wszystko co napisałaś to oczywiście prawda, dlatego książkoholicy są najlepszymi przyjaciółmi. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochany post. Czekam na więcej! Właśnie książki połączyły mnie z jedną koleżanką i tak nawzajem się pocieszamy wymieniamy i pocieszamy. Jednak gdy ktoś wysłucha naszych żalów od razu jest milej. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już wiem dlaczego wszyscy mnie lubią :')

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka