wtorek, 13 czerwca 2017

Buntowniczka z pustyni // Alway HamiltonTytuł: „Buntowniczka z pustyni
Autor:  Alwyn Hamilton
Wydawca: Wydawnictwo Czwarta Strona
Data premiery: 26.04.2017
Ilość stron: 370Majestatyczna opowieść o tytułowej buntowniczce z pustyni i towarzyszącym jej tajemniczym cudzoziemiecu. Opowieść o szukaniu własnego miejsca na świecie i walce z rygorystyczną władzą.Historia przypominająca klimat rodem z "Tysiąca i jednej nocy". Przesypujący się piasek, rozległe pustynie i sułtani to coś, co nie ominie was przy czytaniu tej pozycji.

17-letnia Amani żyje w świecie w którym legendy są historią, a legendarne stworzenia rzeczywistością, w kraju rządzonym przez Sułtana, częściowo będącym pod okupacją gallanów i z chowającymi i planującymi bunt rebeliantami. Pogardzona, zaszczuta, a w końcu szantażowana i zagrożona, zdecydowała opuścić swoje miasteczko będący na pustyni, mając przy sobie kilka rzeczy i z pistoletem przy pasie, którym potrafi się posługiwać idealnie,
aby dotrzeć do miejsca jej marzeń. Jak wiadomo, nie zawsze co się zaplanuje da się zrealizować i o tym się przekona, szczególnie gdy jej ścieżka życiowa połączy się z pewnym młodzieńcem, dzięki którym przeżyje mnóstwo przygód, a także będzie musiała się pogodzić z losem i podjąć wiele trudnych decyzji.

Bohaterowie są świetnie wykreowani. Zarówno Amanii jak i jej sprzymierzeniec są cudowni i co najważniejsze: nie są kluchami! Rzeczą, która rzuca się w oczy już od samego początku to 
a) okładka, która jest przepiękna a złocenia dodają jej uroku. Co tu dużo mówić wydanie przyciągnie każdą okładkową srokę.
b) klimat ciągnący się przez całą książkę. Dżiny, sułtani, ucieczka, ukrywanie swojej prawdziwej natury pod szatami, podszywanie się pod kogoś kim się nie jest dla własnego dobra, szukanie wymarzonego miejsca na ziemii i lepszej przyszłości a to wszystko na piaskach ogromnych pustynii. To wszystko mówi samo za siebie. 
Jeżeli ktoś lubi albo chcę się zapoznać z klimatami pustynnymi i legendami o dżinach, nie ma co się zastanawiać! 
Ocena: 8/10

Za książkę dziękuje Wydawnictwu 


1 komentarz :

  1. Dorwałam ją ostatnio na targach książki w Warszawie i mam nadzieję, że spodoba mi się równie mocno jak tobie. :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka